Yüklənir...

shape shape shape shape

University of Sunderland

University of Sunderland

Bu Qurum Haqqında

University of Sunderland

University of Sunderland njihet si nje universitet mjaft miqesor. Ata mirëpresin studentë nga të gjitha anët e globit dhe kane një numër te madh aktivitetesh për ti ndihmuar studentet të bëjne miq të rinj dhe socializohen.

Zgjedhja e një universiteti nuk është gjithmonë e lehtë, por këtu janë vetëm disa arsye pse duhet te zgjidhni University of Sunderland.

  • Universiteti më i disponueshëm në Mbretërinë e Bashkuar për studentët ndërkombëtarë 
  • Top 20 në Britani të Madhe për 7 lëndë përfshirë Inxhinieri Mekanike, Turizëm dhe Media 
  • 94% e të diplomuarve janë në punë ose studime të mëtejshme brenda gjashtë muajve të diplomimit 
  • Kosto mjaft te uleta dhe shume te perballueshme , si tarifat e shkolles por dhe kostot e jeteses

Ne University of Sunderland do te keni mundesine te studioni programe Bachelor dhe Master ne dege te ndryshme si:

  • Biznes, Ekonomi, Finance dhe Menaxhim
  • Ligj,  Shkencat Humane dhe Shkencat Sociale
  • Informatikë dhe Inxhinieri
  • Shkencat Mjekësore

Rekomandoj shume që të studioni në Universitetin e Sunderlandit, jo vetëm sepse ju pajis me aftësitë e duhura për të mbijetuar në tregun konkurrues te punes, por gjithashtu ju jep baza te forta per te qene nje individ i pavarur dhe i suksseshem. Gjithashtu qyteti eshte shume me i lire dhe i perballueshem se qytetet e tjera ne Mbreterine e Bashkuar - Tom

bg

Bütün suallarınız üçün bizimlə əlaqə saxlayın