Yüklənir...

shape shape shape shape

University of Roehampton

University of Roehampton

Bu Qurum Haqqında

University of Roehampton

Universiteti i Roehampton ndodhet ne zonen e 3-te te Londres dhe perbehet nga 4 fakultete ne nje kampus mesatarisht te madh krahasuar me universitetet e tjera te Londres. Ne kampus gjithashtu do te gjeni librarin gjigande, nje ambulance, dhe hub-in e klubeve jashte-shkollore.

Roehampton perbehet nga 10 departamente akademike. Kryesisht njihet per programin e "Human Rights" nepermjet te cilit studentet kane mundesine te jene pjese e UN Coferences dhe programi renditet ne vend te 6 per sa i perket ndikimit ne shoqeri. Gjithashtu programi i "Criminology" renditet ne Top 20. 

Universiteti gjithashtu ka programe te tjera te cilat jane: Business, Marketing, Drama, Performance and Classic Dance.

"Zona ku ndodhet universiteti eshte shume e qete dhe brenda ne kampus kemi cdo gje qe duhet. Jam shume e kenaqur dhe me akademiken. E sygjeroj per te gjithe ata qe duan te jetojne ne Londer por jo ne pjesen me te zhurmshme si dhe te shkollohen nga nje universitet i akredituar" - Megan

bg

Bütün suallarınız üçün bizimlə əlaqə saxlayın