Yüklənir...

shape shape shape shape

University of Essex

University of Essex

Bu Qurum Haqqında

University of Essex

University of Essex eshte nje inovator i vertete ndermjet universiteteve te Anglise, duke hapur kufinje e duke inkurajuar menyren kreative te te menduarit.
Me rankime impresionuese dhe nje numer te madh te studenteve internacionale, te gjithe ju keni mundesine e nje eksperrience te paharrueshme studentore ne kete universitet, me pak se 1 ore larg Londres.

Nder te tjera:

  • Essex eshte cilesuar si "Universiteti i vitit" per 2018.
  • Rankohet ne Top 15 e Universiteteve ne UK per kenaqesi studentore.
  • #2 ne UK dhe #15 ne bote per pikepamje nderkombetare
  • "Gold Award" per mesimdhenie

Programet kryesore te studimit ne kete universitet jane:

  • Criminology 
  • Economics 
  • Electrical Engineering
  • Electronic Engineering 
  • History of Art
  • Linguistics
  • Mathematics 
  • Philosophy 
  • Politics etj.

Kam kuptuar qe Essex eshte vendi perfekt per tu zhytur ne kulturen angleze. Jam perfshire ne grupe te ndryshme, si "Theatre Arts Society" dhe i jam bashkuar skuadres se futbollit. Eshte emocionuese te provosh gjera te reja! - Loay nga Jordan 

bg

Bütün suallarınız üçün bizimlə əlaqə saxlayın