Yüklənir...

shape shape shape shape

University of Aberdeen

University of Aberdeen

Bu Qurum Haqqında

University of Aberdeen

"Universiteti Antik" i Aberdeen eshte themeluar ne 1495 dhe ndodhet ne qytetin skocez te Aberdeen. Ketu studentet mund te ndjekin rrugen e te diplomuarve te famshem, nder te cilet dhe 5 fitues te Cmimit Nobel. Vete qyeteti i Aberdeen ju ofron stilin ideal te jeteses studentore ne bregdetin e bukur skocez.

Pse Aberdeen:

Rankohet ne Top 30 e universiteteve me te mira ne UK;

Top 25  per efektivitetin e mesimdhenies ne UK;

Komunitet kampusi te perbere prej me shume se 120 nacionalitetesh;

 

Programet kryesore qe mund te studioni ne kete universitet jane:

  • Civil Engineering
  • Electrical and Electronic Engineering
  • Mechanical Engineering

Universiteti i Aberdeen me terhoqi shume pasi e dija qe do te me ofronte mundesine te edukohesha nga shkencetaret me me eksperience qe punonin ne fushen time te studimit.  - Liliana nga Meksika. 

bg

Bütün suallarınız üçün bizimlə əlaqə saxlayın