Yüklənir...

shape shape shape shape

Queen'f University Belfast

Queen'f University Belfast

Bu Qurum Haqqında

Queen's University Belfast

Nje nga universitetet me te vjetra ne UKdhe pjese e elitarit Russell Group, Queen's University Belfast eshte vendi ku do te jeni ambjente mesimore te klasit boteror ne nje kampus qe brenda tij ka historiken dhe modernen.

Pse Queen's University Belfast?

 • #1 ne UK per eksperiencen e studenteve internacionale;
 • #85 ne listen e universiteteve me te mira ne UK;
 • Top 200 e universiteteve ne bote;
 • Top 25 ne UK per programet Master;
 • #25 ne bote per pikpamje internacionale;

Disa nga programet Bachelor dhe Master qe mund te studioni ne Queen's University Belfast:

 • Architecture
 • Business
 • Humanities  
 • Accouting
 • Product Design Engineering
 • Social Sciences tj.

Profesoret ketu perdorit metoda te shumta mesimdhenie. Eshte vertet e rendesishme te analizosh rastet e studimit pasi ato jane probleme reale me te cilat mund te perballemi ne te ardhmen. - Jiawulan. 

bg

Bütün suallarınız üçün bizimlə əlaqə saxlayın